Чистий дохід
Чи́стий дохі́д (англ. net income) — це дохід від реалізації товарів (робіт, послуг), розрахований без урахування акцизного податку, мита, податку на додану вартість, інших непрямих податків та зборів [Вікіпедія].
Чистий дохід – це загальна сума грошей, яка включається до бюджету або активів суб'єкта господарювання, будь то державний чи приватний, фізична чи групова, з урахуванням витрат, пов'язаних з податками, комісіями та амортизаціями. Іншими словами, чистий дохід – це загальна сума грошей, яка надходить на наш розрахунковий рахунок після дисконтування деяких змінних, які не передбачають справжнього доходу. У випадку з компанією це будуть гроші, які надходять у скриньку після вирахування податків та інших витрат [Словник. Економічний].
Чистий дохід (NI), який також називають чистим доходом, обчислюється як продаж за мінусом вартості проданих товарів, продажу, загальних та адміністративних витрат, операційних витрат, амортизації, відсотків, податків та інших витрат. Інвесторам корисно оцінити, наскільки дохід перевищує витрати організації. Ця цифра відображається у звіті про доходи компанії, а також є показником прибутковості компанії. Підприємства використовують чистий прибуток для розрахунку свого прибутку на акцію. Бізнес-аналітики часто називають чистий прибуток нижчим рядком, оскільки він знаходиться внизу звіту про прибутки та збитки. Аналітики у Великобританії знають NI як прибуток, який приписують акціонерам.
Чистий дохід (NI) відомий як “нижній рядок”, оскільки він відображається як останній рядок у звіті про прибутки та збитки, коли всі витрати, проценти та податки віднімаються з доходів [Фінансова енциклопедія].
⠀ https://uk.wikipedia.org/wiki/ Чистий_прибуток
⠀ Словник. https://uk.economy-pedia.com/11039275-net-income
⠀ Фінансова енциклопедія. https://ua.nesrakonk.ru/netincome/