Економічна теорія
Економі́чна тео́рія, або теорети́чна еконо́міка, – наука, що вивчає фундаментальні закони і категорії економічного життя суспільства.
Виникнення сучасної економічної теорії пов'язано з іменем шотландського вченого XVIII ст. Адама Сміта, який виклав основи економічної теорії у своїй роботі «Дослідження про природу і причини багатства народів» (1776 р.) [Вікіпедія].
Економі́чна тео́рія – сукупність наукових категорій і законів, що адекватно відображають структуру та розвиток економічної системи суспільства. Сутність економічних явищ і процесів з'ясовують через розкриття прихованих за ними економічних відносин, які можуть проявлятися у безпосередньому вигляді (напр., кооперація) або в уречевленій формі (зокрема товар). Економічні відносини між людьми виникають з приводу використання обмежених ресурсів у процесі виробництва, розподілу, обміну та споживання благ для задоволення потреб індивідів і суспільства [Енциклопедія сучасної України].
⠀ Економі́чна тео́рія, або теорети́чна еконо́міка, – наука, що вивчає фундаментальні закони і категорії економічного життя суспільства. Виникнення сучасної економічної теорії пов'язано з іменем шотландського вченого XVIII ст. Адама Сміта, який виклав основи
⠀ [Енциклопедія сучасної України]. https://esu.com.ua/search_articles.php?id= 18787