Електронний багатомовний

термінологічний словник

Electronic Multilingual Terminological Dictionary


Лінгвістика

Огляд

Огляд літератури – це все, що зроблено в науці, проаналізовано стан наукового опрацювання питання, визначено основні тенденції у поглядах фахівців на проблему, акцентовано увагу на подальшому вдосконаленні досліджень, виявлено актуальність, висвітлює наукові дискусії, короткий огляд проблем [Шевчук]. Окрім наукових праць, у філологічних журналах також публікують огляди, тези до дисертацій та листи до редактора. Іноді з’являються спеціальні тематичні випуски, спрямовані на критику обговорюваних нині тем та теорій.
Огляд – це жанр журналістики, який містить оцінки сукупності однорідних фактів з певної сфери життєдіяльності людей певного часу з метою подати аудиторії об'єктивну і цілісну картину дійсності, своєрідну панораму життя, одну з його сфер [Вікіпедія].
О́гляд — це аналітичний жанр, який ознайомлює читачів з найважливішими подіями життя країни, області, міста, підприємства за певний період часу.
Головне призначення огляду як жанру в тому, що на основі певної кількості фактів журналіст повинен створити панораму реальної дійсності, яка виражає певні тенденції і закономірності щодо її розвитку. Об'єктом огляду є дійсність, ще не, або вже інтерпретована раніше в матеріалах ЗМІ (газет, журналів, радіо- та телепередач), а предметом — нові та вже створені повідомлення.
За основними ознаками виокремлюють такі групи оглядів: 1) залежно від інтерпретації дійсності; 2) за рівнем узагальнення інформації та впливом на аудиторію; 3) за формою відтворення; 4) за змістом.
У журналістиці виділяють типи оглядів: 1) публіцистичний; 2) огляд ЗМІ; 3) огляд листів; 4) огляд преси.

Джерела:

⠀ Борисович, О. В. Жанрові особливості огляду телесеріалів (на матеріалі англомовних онлайн-медіа). – Одеський лінгвістичний вісник № 10, т.1. – Режим доступу: http://olj.onua.edu.ua/index.php/olj/article/view/669/356

⠀ Шевчук, С.В. (2018). Українське ділове мовлення. – К.: Алерта

⠀ Електронний ресурс// – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/

Частина мови Іменник
Рід чоловічий рід
Істота/неістота неістота
Називний огляд
Родовий огляду
Давальний огляду, оглядові
Знахідний огляд
Орудний оглядом
Місцевий у/в огляді