Електронний багатомовний

термінологічний словник

Electronic Multilingual Terminological Dictionary


Інженерія

Ттл (Транзисторно -Транзисторна Логіка)

1. ТТЛ (транзисторно-транзисторна логіка) – це тип логіки створення мікросхем, заснований на використанні біполярних транзисторів з певною технологією виготовлення.
2. Транзисторно-транзисторна логіка – це перша широко поширена технологія виготовлення напівпровідникових інтегральних схем.

Елементи транзисторно-транзисторної логіки (ТТЛ) з'явилися в результаті розвитку схем діодно-транзисторної логіки (ДТЛ) у напрямку скорочення числа компонентів, зменшення ємності переходів і врахування специфіки інтегральної технології.
Спочатку головною особливістю елементів ТТЛ було використання на вході багатоемітерного транзистора (БЕТ), замість групи вхідних діодів та діодів зміщення, для реалізації операції І. Кожен емітер БЕТ використовують як логічний вхід. Число емітерів визначає коефіцієнт на вході N1=1...8 і більше. Промисловість випускає такі серії ТТЛ і ТТЛШ (транзисторно-транзисторної логіки на діодах Шоткі):
• стандартної середньої швидкодії – К133, К155, швидкодіючі – К130, К131, К599 і малопотужні – КІ34, К158 (1963 p.);
• стандартні швидкодіючі – К530, К531 і малопотужні – К533,К555(І970р.);
• надшвидкодіючі – КР1530 (тип AS), високої швидкодії – КР1531 (тип FAST) і малопотужні – KF1533 (тип ALS) (1980 p.).
У цих серіях застосована ізопланарна технологія на основі іонної імплантації, прецизійної фотолітографії, які забезпечують малі площі і ємності переходів.

Джерела:

Гончаренко Б.М Електроніка та мікросхемотехніка, тлумачний словник – глосарій [Електронний ресурс]: для здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» спец. 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» освітньо-професійної програми «Автоматизація т 15c.

Словник технічних термінів http://dictionary.lpnu.ua/

Соломатин Н. М. Логические элементы ЭВМ: Практ. пособие для вузов. — 2-е изд., перераб. и доп. — М.: Высшая школа, 1990. 19c.

Частина мови Іменник
Рід жіночий рід
Істота/неістота Неістота
Називний ло́гіка
Родовий ло́гіки
Давальний ло́гіці
Знахідний ло́гіку
Орудний ло́гікою
Місцевий на/у ло́гіці
Кличний ло́гіко