Термодинаміка
1. Термодинаміка – розділ фізики, що вивчає співвідношення та перетворення теплоти та інших форм енергії.
2. Термодинаміка – це розділ фізики, який відповідає за вивчення всіх перетворень, які є лише результатом процесів, що включають зміни змінних стану як температури, так і енергії на макроскопічному рівні.
В основі термодинаміки лежать кілька основних принципів – засад, які є узагальненням численних спостережень властивостей макроскопічних систем. Перша засада термодинаміки твердить, що внутрішня енергія системи є функцією стану системи і її зміна визначається різницею між кількістю тепла, наданого системі, та роботою, виконаною системою. Згідно з другою засадою термодинаміки, існує функція стану системи, що називається ентропією, яка залишається сталою у випадку зворотливого адіабатичного процесу, а будь-який незворотливий адіабатичний процес супроводжується зростанням ентропії. Третя засада термодинаміки стверджує, що ентропія будь-якої системи прямує до нуля при прагненні температури до нуля; зокрема, при Т = 0° К перетворюються в нуль теплоємність, коефіцієнт теплового розширення, термічний коефіцієнт тиску.
Джерела:Словник технічних термінів http://dictionary.lpnu.ua/
Основи термодинаміки // Курс загальної фізики для слухачів-іноземців підготовчого відділення https://web.posibnyky.vntu.edu.ua/cdp/2lysyj_kurs_zagalnoyi_fiziky_sluhachiv-inozemciv/22_1.htm
Термодинаміка https://www.meteorologiaenred.com/uk/termodinamica.html