Сили Ядерні
1. Сили ядерні – сили, що діють між двома ядерними частинками і призводять до утворення атомних ядер.
2. Сили ядерні належать до класу сильних взаємодій і на багато порядків перевищують усі відомі в природі сили. Основною властивістю сил ядерних є їх короткодія: вони швидко зменшуються зі зростанням відстані між взаємодіючими частинками, коли ця відстань перевищує так званий радіус взаємодії (2–3)·10-13 см.
Ядерними силами є сили, які утримують нуклони (протони та нейтрони) в ядрі. Вони діють тільки на відстанях не більших 10-13 см і сягають величини, яка в 100-1000 разів перевищує силу взаємодії електричних зарядів. Ядерні сили не залежать від заряду нуклонів. Вони зумовлені сильною взаємодією. Інформацію про ядерні сили була отримана з даних про розсіяння нуклонів на нуклонах, а також із досліджень властивостей атомних ядер (зв’язаних станів нуклонів). Саме існування атомних ядер змушує припустити, що в ядерних силах є істотне тяжіння, яке і забезпечує енергію зв’язку нуклонів в ядрах порядку декількох МеВ на нуклон.
Джерела:Фаворський В.В. Словник фізичної термінології. – К., 2009. 186c.
Вакуленко М.О., Вакуленко О.В. Фізичний тлумачний словник. – Київ: ВПЦ „Київський університет", 2008. 570c.
Прикладна фізика. Українсько-російсько-англійський тлумачний словник: У 4 т., Т. 4: С — Я / уклад.: О. Т. Богорош, С. О. Воронов, О. Г. Шайко-Шайковський, В. З. Маїк, М. Ф. Ясінський. — Львів : Укр. акад. друкарства, 2015. 125c.