Світло
1. Світло – це електромагнітне випромінювання, довжини хвиль якого лежать в діапазоні від 380 до 760 нанометрів. Саме цей діапазон хвиль сприймається нашими очима як видиме світло.
2. Світло – це електромагнітні хвилі видимого спектру.
Світло має властивості хвилі
Світло може розглядатися як тип електромагнітних хвиль, подібних радіохвилям. Ці хвилі діють так само, як брижі на поверхні води, які ви бачите, коли кидаєте камінь у ставок. Властивості цієї світлової «хвилі» можуть бути показані в тесті "інтерференційний дослід Юнга". У цьому експерименті світло, що випромінює джерело, показано на екрані після проходження через щілини у 2-ох пластинах. Перша пластина має 1 проріз для проходження світла, а друга - 2 прорізи. Світло, що виходить з другої пластини з 2-ма прорізами, з'являється на екрані у вигляді смуг. Ця смугаста картина обумовлена інтерференцією, хвилями, що підсилюють або послаблюють одна одну.
Світло має властивості частинки
Інтенсивність світла змінюється залежно від кількості частинок. Яскраве світло має багато частинок, а темне світло - мало частинок. Сигнали звукові та світлові порівнюються на малюнку праворуч. Коли сила (амплітуда) звукового сигналу (видно на осцилоскопі) поступово слабшає, сигнал стає все менше і менше, і, нарешті, зникає. Коли світловий сигнал з іншого боку поступово слабшає, сумарна кількість сигналу зменшується, але все ще може бути виявлена як кілька дискретних імпульсних сигналів. Це пояснюється тим, що один імпульс виявляється як одна легка частинка. Ці частинки світла називаються "фотонами".
Світло рухається зі швидкістю 300 000 км/с
Швидкість світла настільки велика, що воно може пролетіти сім з половиною разів навколо Землі за одну секунду. Ця висока швидкість використовується у різноманітних технічних задачах, таких як оптичні комунікації, які забезпечують обмін великої кількості даних за короткий проміжок часу.
Мілісекунда це одна тисячна секунди, одна мікросекунда – одна мільйонна секунди, наносекунда – одна мільярдна секунди, а пікосекунда – одна трильйонна секунди.
Незважаючи на те, що світло може переміщатися 7,5 разів навколо Землі за одну секунду, але протягом пікосекунди воно переміщується лише на 0,3 мм (у вакуумі). Дослідження оптичних явищ, що відбуваються в екстра-короткі проміжки часу є вкрай важливими для нових областей науки, таких як фізика, хімія, біологія тощо.
Енциклопедія сучасної України https://esu.com.ua/
Google Arts and culture https://artsandculture.google.com/entity/m0bdnb?hl=uk
Проста фізика: Властивості світла і детектори https://seltokphotonics.com/info/articles/prosta_fizyka_vlastyvosti_svitla_i_detektory/