Рискання
1. Рискання – це рух системи поблизу точки екстремуму.
2. Рискання – це невеликі кутові відхилення від курсу (поперемінно в обидві сторони) відносно вертикальної осі літального апарату, судна, автомобіля і т.п. Умову стійкості руху вимагає досить швидкого загасання цих коливань без втручання в управління. Якщо загасання коливань відбувається повільно, то застосовують демпфери.
Один із трьох кутів (крен, тангаж і рискання), що відповідають кутам Ейлера, які задають поворотне положення літального апарата відносно його центра.
У динаміці польоту рискання (кут рискання) також означає кут повороту корпусу літака в горизонтальний площині, який вираховують від напрямку на північ. Цей кут схожий із курсом, але його відраховують строго згідно з обраною системою координат.
Також рискання (рискливість судна) – властивість судна вільно відхилятися в той чи інший бік від курсу. Вільне рискання в штормових умовах є необхідною умовою для ухилення корабля від сильних косих ударів зустрічних хвиль, але при цьому форма корпусу має забезпечувати усереднену стійкість корабля на курсі. Міру рискливості і стійкості на курсі регулюють розмір і нахил підводної частини форштевня.
Словник професійної термінології: Навчальний посібник/ Г.М.Ковальова, Л.К.Лисак, І.М.Медведєва. – Краматорськ: ДГМА, 2007. 10c.
Словник української мови online. Томи 1-12 https://services.ulif.org.ua/expl/Entry/index?wordid=1&page=0
Google Arts and culture https://artsandculture.google.com/entity/m0bdnb?hl=uk