Контактор
1. Конта́ктор – це двопозиційний контактний електричний апарат з самоповерненням, призначений для частих комутацій струмів, що не перевищують передбачених струмів перевантаження, та який дистанційно керується за допомогою електрики.
2. Контактор – це лектромагнітний електричний апарат, призначений для частих увімкнень та вимкнень (до 3600 перемикань на годину) електричних силових кіл постійного та змінного струму.
Контактори відносяться до комутаційних апаратів і використовуються для замикання або розмикання електричних кіл, якими проходить великий струм, за допомогою електросхем з набагато-нижчим рівнем потужності ніж силові кола. Основним призначенням контакторів є керування (вмикання та вимикання) обладнанням – електродвигунами, освітлювальними системами, електричними конденсаторами, обігрівачами промисловими електричними печами тощо. На відміну від автоматичних та поворотних вимикачів контактори повинні здійснювати комутації з досить великою частотою (до 1200 циклів на годину). Відтак ці апарати повинні мати високу механічну й електричну витривалість. Найчастіше контактори використовуються у магнітних пускачах. Електромагнітні контактори серії КТ – це комутуючі пристрої, призначені для дистанційних частих запусків і відключень приймачів електричної енергії. Переважно використовуються в складі вантажопідйомного обладнання.
Головними складниками контакторів є: корпус, котушка, магнітопровід, пружина, силові та додаткові контакти, затискачі.
ДСТУ 2846-94 (ГОСТ 11206-93). Контактори електромагнітні низьковольтові. Загальні технічні умови.
Словник іншомовних слів https://www.jnsm.com.ua/sis/
Електроніка і автоматизація https://www.svaltera.ua/magnitniy-puskatel/