Квадрокоптер
Квадрокоптер – безпілотний літальний апарат, який має чотири гвинти або як їх ще називають пропелери. Це хоч і порівняно недавній, але дуже популярний винахід. Керувати літальним апаратом можна як з пульта, який йде в комплекті, так і за допомогою гарнітури - окулярів і контролера або ж спеціальною програмою з попереднім встановленням.
Слово “квадрокоптер” зібрано з двох частин: “квадро” - у перекладі з латині означає “квадрат” або “чотирикутник”, і “птер” - що в перекладі з давньогрецької трактується як “крило”. Політ квадрокоптера здійснюється завдяки чотирьом гвинтам, що запускаються силовим блоком. Причому два з них обертаються в один бік, а інші два - в інший.
Квадрокоптери розрізняються за безліччю ознак і характеристик. Одна з них – це клас, тобто відстань між роторами по діагоналі. Що вона вища, то більший двигун і акумулятор можна встановити, то вища вантажопідйомність і загалом можливості пристрою.
Класифікація квадрокоптерів виглядає так:
1. Мікро. Суперкрихітні квадрики для розваг і польотів по квартирі;
2. Міні. Ці вже за площею як дві долоні, але на вулиці їх краще використовувати в безвітряну погоду;
3. 250 клас. Діагональ їхньої рами доходить до 200 мм. Такі пристрої вже з різними режимами польоту і мають на борту непогані камери. Розміри дуже популярні і в середовищі любителів гоночних дронів;
4. 350 клас. Ці квадрокоптери можуть бути оснащені підвіс-стабілізатором з 4K-камерою;
5. 450 клас. Зазвичай пристрої цього класу збирають власноруч із KIT-набору, навішуючи на раму все необхідне;
6. 550 клас і вище. Дронам з такою міжроторною відстанню «по плечу» професійна відеоапаратура та інші корисні вантажі без шкоди для продуктивності пристрою.
Бюхі, Р. (2010). Захоплення квадрокоптерами. Видавництво техніки та ремесел.
Ріглер, Т. (2011). Правильно налаштуйте квадрокоптер і керуйте ним. Франціс.