Електронний багатомовний

термінологічний словник

Electronic Multilingual Terminological Dictionary


Інженерія

Джойстик

1. Джойстик – це пристрій введення, який можна використовувати для управління переміщенням курсору або вказівника в комп'ютерному пристрої. Рухом вказівника / курсору керує маневрування важелем на джойстику.
2. Джойстик – це маніпулятор у вигляді закріпленої на шарнірі ручки з кнопкою.

Джойстик в основному використовується тоді, коли є необхідність у прямому вказівці або коли потрібна точна функція. Існують різні типи джойстиків, такі як джойстики переміщення, джойстики з ручним керуванням, джойстики, що управляються пальцем, джойстики, що управляються пальцем / кінчиком пальця, ізометричні джойстики з ручним керуванням тощо.
Подібно до миші в русі та використанні, джойстики також містять кнопки, іноді відомі як тригери. Різниця між мишею та джойстиком значною мірою ґрунтується на тому, що курсор / вказівник продовжує рух у напрямку джойстика, якщо він не тримається вертикально, тоді як миша заважає курсору продовжувати рух до його переміщення.
Однією з помітних переваг джойстика є його здатність забезпечувати швидку взаємодію, яка дуже потрібна в ігрових програмах. Джойстик забезпечує дуже потрібний ігровий досвід, який кращої якості порівняно з тим, який надають інші пристрої введення. Він має просту конструкцію і простий у вивченні та використанні. Це часто недорого.
Однак джойстик не є таким простим в обробці при виборі параметрів з екрана і не є бажаним пристроєм введення в таких випадках. Деякі джойстики обмежують напрямок руху вперед, вліво, вправо і назад, і не пропонують діагональних або бічних рухів. Знову ж таки, джойстик не такий надійний, як інші пристрої введення, і, іноді, користувачам важко керувати порівняно з іншими пристроями введення, такими як миша.

Джерела:

Макарова М.В., Карнаухова Г.В., Запара С.В. Інформатика та комп'ютерна техніка: Навч.посіб.- Суми: ВТД "Університетська книга", 2008. 223с

Фаворський В.В. Словник фізичної термінології. – К., 2009. 187с

Бакушевич Я.М., Капаціла Ю.Б. Інформатика та комп'ютерна техніка: Навч.посіб.- Львів: "Магнолія-2006", 2016. 165с

Частина мови Іменник
Рід чоловічий рід
Істота/неістота Неістота
Називний джо́йстик
Родовий джо́йстика
Давальний джо́йстикові
Знахідний джо́йстик
Орудний джо́йстиком
Місцевий на/у джо́йстику
Кличний джо́йстику