Адаптація
1. Адаптація – це процес активного пристосування до порівняно короткочасних змін середовища.
2. Адаптація – процес накопичення і використання інформації в системі, скерований на досягнення певного, зазвичай оптимального в деякому розумінні, стану або поведінки системи при початковій невизначеності і зовнішніх умовах, що змінюються.
Адаптація застосовується в тих випадках, коли чинники впливу на систему є повністю або частково невідомими. У процесі адаптації система накопичує дані про ці чинники і визначає їх характеристики. Прикладом системи з адаптацією є автомат, керований снаряд, що переслідує мету, стратегія ухилення якої від зустрічі невідома. Прості процеси з адаптацією здійснюються в системах автоматичного регулювання, наприклад, адаптація автопілота до зміни висоти польоту. Адаптація реалізується в адаптивних системах керування, окремим випадком яких є самоналагоджувальні системи. У розпізнаванні образів проблема адаптації пов'язана з навчанням і самонавчанням розпізнаванню сигналів. У останніх випадках початкова невизначеність усувається за допомогою навчання або самонавчання, а накопичена інформація використовується для підвищення достовірності розпізнавання.
Джерела:Семотюк О.П. Сучасний словник іншомовних слів. – Х.: Веста, 2008. 688с.
Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971. 56с.
Універсальний словник-енциклопедія. https://slovnyk.me/
Енциклопедія кібернетики : [у 2 т.] Т.1 / редкол.: В. М. Глушков (відп. ред) [та ін.] ; АН Української РСР. - Київ : Голов. ред. Укр, рад. енцикл., 1973.
Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 2. 307с.
Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971. 459с.