Доходи
збільшення економічних вигод у вигляді збільшення активів або зменшення зобов’язань, яке призводить до зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків власників) [Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»]
збільшення економічних вигод у вигляді збільшення активів або зменшення зобов’язань, яке призводить до зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків власників)
Збільшення економічних вигод у вигляді надходження активів або зменшення зобов'язань, які призводять до зростання власного капіталу (крім зростання капіталу за рахунок внесків власників) за звітний період.
дохід - це різниця між виторгом з реалізації продукції, робіт та послуг і вартістю матеріальних витрат на виробництво та збут цієї продукції. До матеріальних витрат при визначенні доходу зараховують вартість використаних у процесі виробництва матеріалів, виробів, конструкцій, палива та енергії, а також амортизаційних відрахувань, кошти на соціальне страхування та інші виплати. Доходи підприємства відрізняються від прибутку на суму заробітної плати працівників: дохід дорівнює сумі прибутку і заробітної плати працівників.
У сучасних умовах ринкової економіки для підприємств різних галузей важливим є процес контролювання доходів. Важливу роль при цьому відіграє їх класифікація. Доходи підприємства можна класифікувати за різними ознаками залежно від мети, для досягнення якої потрібна інформація про них. З метою визнання та визначення суми доходу виокремлюють дохід від: – реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; – реалізації товарів, продукції, інøих активів, придбаних з метою перепродажу (крім інвестицій у цінні папери); – використання активів підприємства інøими фізичними та юридичними особами, результатом яких є отримання процентів, дивідендів, роялті; – звичайної діяльності (операційної, фінансової, інвестиційної).
Джерела:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/996-14#Text
НПБО 1. «Загальні вимоги до фінансової звітності» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0336-13#Text
(Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати»
Економічна енциклопедія: У трьох томах, т.1/ За ред. С.В. Мочерний та ін. – К.: Вид. центр "Академія", 2002. 363c.
Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджене наказом Міністерства фінансів від 31 березня 1999 р. № 87 зі змінами та доповненнями [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://invaconsult.com.ua/index. php/2011-07-12-10-47-18/1672--
Ніколаєва В.П. Економічна сутність і зміст категорії "дохід підприємства" / В.П. Ніколаєва // Облік і фінанси АПК : наук.-виробн. журнал. - 2009. - № 3. 90-92c.
. Швабій К.І. Дохід як об'єкт оподаткування / К.І. Швабій // Науковий вісник Національної академії державної податкової служби України. - Сер.: Економіка, право. -2009. - № 4 (47). 105-112c.
Шмиголь Н.М. Економічна суть доходів та доходності в системі управління підприємством / Н.М. Шмиголь // Держава та регіон : наук.-виробн. журнал. - Сер.: Економіка та підприємництво. - Запоріжжя : Вид-во Класичного приватного університету. -2009. - № 7. 221-225c.
http://www.ej.kherson.ua/journal/economic_12/51.pdf