Електронний багатомовний

термінологічний словник

Electronic Multilingual Terminological Dictionary


Економіка

Аутсорсинг

Аутсорсинг (англ. outsourcing) – передача компанією неосновних для компанії бізнес-процесів стороннім виконавцям на умовах субпідряду –найчастіше з мотивів зменшення витрат на ці бізнес-процеси, або рідше, для покращення якості результату: послуг, виготовлюваних комплектуючих тощо .

Для прийняття рішень про аутсорсинг необхідно враховувати такі фактори:
- планований інтервал потужності завантаження внутрішнього підрозділу;
- зовнішню ціну послуги;
- величину витрат на утримання внутрішніх підрозділів за різних рівнів завантаження (східчасті витрати);
- розрахункові величини стандартної й середньої ставки витрат.
Аутсорсинг в певному вигляді застосовується практично в кожнійорганізації та дозволяє повністю переглянути підходи до побудови бізнес-системи й розробити оптимальні варіанти управління нею для досягненняконкурентних переваг. Відносини вмежах аутсорсингу, які пов’язують виробника продуктів чи послуг і аутсорсера,можуть бути:
- професійними (надання кваліфікованих спеціалістів для здійснення будь-якого виду діяльності);
- виробничо-технологічними (надання техніки та технологій);
·- фінансово-адміністративними (залучення аутсорсера для реалізації будь-якого проекту);
- регіональними (в деяких регіонах чи країнах аналогічна роботаоцінюється дешевше).
На практиці найбільш розповсюдженими формами реалізації аутсорсингу вУкраїні є передача таких функцій: бухгалтерський облік та розрахунокподатків, юридичне забезпечення діяльності, розрахунок заробітної платиспівробітників, управління персоналом, інформаційні системи та управліннябазами даних, маркетингові комунікації та зв’язки з громадськістю, управлінняпроектами від розробки до реалізації, питання економічної та інформаційноїбезпеки, управління логістикою та доставками, виробництво, збирання татестування, обслуговування, управління транспортом та його технічнеобслуговування тощо

Джерела:

⠀ Першко, Л. О. (2011). Аутсорсинг та інсорсинг в управлінні інтегрованим формуванням. Збірник наукових праць Національного університету державної податкової служби України, №1, С. 449-455 (с. 451)

⠀ Першко, Л. О. (2011). Аутсорсинг та інсорсинг в управлінні інтегрованим формуванням. Збірник наукових праць Національного університету державної податкової служби України, №1, С. 449-455 (с. 453-454)

Частина мови Іменник
Рід чоловічий рід
Істота/неістота неістота
Називний аутсорсинг
Родовий аутсорсингу
Давальний аутсорсингу
Знахідний аутсорсинг
Орудний аутсорсингом
Місцевий аутсорсингу
Кличний аутсорсингу