Електронний багатомовний

термінологічний словник

Electronic Multilingual Terminological Dictionary


Облік та аудит

Витрати Майбутніх Періодів

Витрати майбутніх періодів – допущені до використання в нинішніх умовах кошти, котрі при цьому тільки частково підлягають обліку як виробничі витрати, а їх більшу решту обліковують у майбутньому. До складу цих витрат відносять авансовані кошти на гірничопідготовчі та розкривні роботи, на освоєння нових видів продукції, на матеріали і вироби тривалого терміну експлуатації (наприклад, рейки, кабель, конвеєрні стрічки). англ. deferred expenses.
Витрати майбутніх періодів – витрати, сплачені в звітному і попередніх періодах, що підлягають включенню до собівартості продукції в наступних звітних періодах.
Витрати майбутніх періодів – це витрати, які здійснені у звітному періоді, але підлягають віднесенню на витрати в майбутніх звітних періодах (підготовка до виробництва в сезонних галузях виробництва, сплачені авансові орендні платежі, передплата на газети, журнали, періодичні та довідкові видання тощо)
Витрати майбутніх періодів – витрати, що не включаються до собівартості реалізованих активів, а розглядаються як витрати того періоду, в якому вони були здійснені.

Проблема обліку витрат майбутніх періодів полягає в тому, що в балансі ми маємо відображати майно, якого фактично немає. Перш за все, потрібно виділити зі складу витрат звітного періоду приховану дебіторську заборгованість. Відповідно, до складу витрат майбутніх періодів не слід відносити здійснені платежі, за яким стоїть певна особа, яка б ці витрати змогла компенсувати, а у випадках коли конкретної особи немає, їх необхідно відносити до витрат майбутніх періодів.
До витрат майбутніх періодів відносяться: орендна плата, витрати на рекламу, підписку, страховку й інші суми, сплачувані заздалегідь і пов'язані з наданням підприємству послуг.
Склад витрат майбутніх періодів доволі різноманітний і має свої особливості відображення в обліку. Тому необхідно не лише знати даний перелік, але й вміло використовувати його в обліку. Адже всі ці витрати майбутніх періодів (на освоєння нових видів продукції або нових технологій, ремонт, оренда тощо), що розподіляються на підставі розрахунків, записуються по кредиту рахунку 39 в кореспонденції з дебетом рахунку 23, 15, 90, 91 тощо.

Джерела:

Горпинич О.В. Г67 Тлумачний українсько-англійський словник економічних термінів і термінологічних словосполучень : довід посіб. / О.В. Горпинич ; М-во освіти і науки України, Нац. гірн. ун-т. – Д. : НГУ, 2016. 74с.

Бухгалтерський управлінський облік: [підруч. для студентів спеціальності “Облік і аудит” вищих навчальних закладів] / [Бутинець Ф.Ф., Давидюк Т.В., Малюга Н.М., Чижевська Л.В.]. – Житомир: ПП “Рута”, 2002. 201с.

Меліхова Т.О. Облік витрат майбутніх періодів / Т.О. Меліхова, І.І. Сахарцева // Вісник Житомирського Державного Технологічного Університету / Економічні науки. – Житомир: ЖДТУ, 2002. – № 19. 277-280с.

Ковтун І.Ю. Актуальні питання обліку витрат періоду: матеріали V Всеукраїнської науково-практичної конференції [“Стан та проблеми інноваційної розбудови України”, 2007] / І.Ю. Ковтун, О.В. Розова. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2007. – Том 4. 40-44с.

Суков Г.С. Проблеми обліку витрат майбутніх періодів як складової оборотних активів / Г.С. Суков // Розвиток бухгалтерського обліку та контролю в контексті Европейської інтеграції / Москва. – 2005. 24с.

http://pbo.ztu.edu.ua/article/view/63067

http://pbo.ztu.edu.ua/article/view/63067

Частина мови Іменник
Рід чоловічий рід
Істота/неістота Неістота
Називний витрати
Родовий витрат
Давальний витратам
Знахідний витрати
Орудний витратами
Місцевий на/у витратах
Кличний витрати