Товари
Запаси, шр представлені у вигляді матеріальних цінностей, що придбані (отримані) та утримуються підприємством з метою подальшого продажу [ Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 "Запаси"]
“Товари – матеріальні та нематеріальні активи, у тому числі земельні ділянки, земельні частки (паї), а також цінні папери та деривативи, що використовуються в будь-яких операціях, крім операцій із їх випуску (емісії) та погашення”.
матеріальну або нематеріальну власність, яка реалізується на ринку. Товаром можуть бути продукти як фізичної, так і розумової праці, результати послуг, сама здатність до праці, земля, її надра – все, що має споживчу вартість і може обмінюватися на інший товар (гроші) власником. У вузькому значенні товар – продукт праці, виготовлений і призначений для обміну.
Будь-який товар необхідно розглядати на трьох рівнях.
Перший – задум товару. На цьому рівні йдеться ще не стільки про реальний предмет або послугу, скільки про той нестаток і потребу, що майбутній товар покликаний задовольнити.
Наступний рівень – предмет в реальному виконанні. При цьому товар повинен мати такі риси: набір необхідних властивостей, якість, зовнішнє оформлення, назву (марку), упакування.
Останній рівень – це власне товар із прилягаючими до нього додатковими послугами (сервісом) і вигодами (так зване підкріплення товару)
Важливою умовою включення активу до категорії товару має бути встановлена достовірна вартість (справедлива, експертна, інша), на чому більшість науковців не наголошують. Але без визначення справедливої (ринкової) вартості можна наразитись на проблеми з фіскальною службою, оскільки, згідно із законодавством, на товар, що реалізується нижче справедливої вартості, нараховують додаткові податкові зобов’язання.
Податковий кодекс України від 02.12 2010 № 2755-VI [Електронний ресурс]. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17
http://docplayer.net/76566352-Tovari-yak-ob-iekt-obliku-ta-vnutrishnogo-auditu-na-pidpriiemstvi.html
http://docplayer.net/76566352-Tovari-yak-ob-iekt-obliku-ta-vnutrishnogo-auditu-na-pidpriiemstvi.html
http://docplayer.net/76566352-Tovari-yak-ob-iekt-obliku-ta-vnutrishnogo-auditu-na-pidpriiemstvi.html
Квач Я.П. Облік руху товарів: нормативно-правові аспекти / Я.П. Квач, О.І. Дроздова // Вісник соціально-економічних досліджень. – 2015. – Вип. 2. – С. 135–143. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://nbuv.gov.ua /UJRN/Vsed_2015_2_18.
Удосконалення визначення поняття “товар” в обліковому аспекті для торгових підприємств SCIENTIFIC BULLETIN OF THE NATIONAL ACADEMY OF STATISTICS, ACCOUNTING AND AUDIT, 2019, № 1-2
МаринченкоВ. М. Особливості процесу організації обліку товарів на підприємствах України // Інтернаука. 2016. № 12(2).
Полянська О. А., Чабанюк О. М., Кальніна Г. О. Облік та оподаткування товарів: стан та перспективи розвитку // Економіка та суспільство. 2017. № 12.
Чернін О. Я. Бухгалтерський облік і контроль товарів підприємства: автореф. дис. … канд. екон. наук: спец. 08.00.09 “Бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності)”. Житомир, 2017.