Гудвіл
Перевищення вартості придбання над часткою покупця у справедливій вартості придбаних ідентифікованих активів та зобов'язань на дату придбання.
Нематеріальний актив, вартість якого визначається як різниця між ринковою ціною та балансовою вартістю активів підприємства як цілісного майнового комплексу, що виникає в результаті використання кращих управлінських якостей, домінуючої позиції на ринку товарів, послуг, нових технологій тощо. Вартість гудвілу не підлягає амортизації і не враховується під час визначення витрат платника податку, щодо активів якого виник такий гудвіл;[Податковий Кодекс України]
гудвіл є одним з видів нематеріальних активів, вартість якого визначається різницею між ринковою (продажною) вартістю підприємства як цілісного майнового комплексу та його балансовою вартістю (сумою чистих активів).
Гудвіл розподіляється на два види: негативний та позитивний. Позитивний гудвіл розглядається як сплата покупцем ціни, що перевищує ринкову, бо він очікує в майбутньому отримати прибуток за рахунок позитивного іміджу компанії. Негативний гудвіл розглядається як знижка з ціни, що менша за ринкову, у зв'язку з відсутністю у продавця економічної стабільності, навичок з ефективного управління компанією, малою кількістю клієнтів, високої кваліфікації персоналу. Його враховують як витрати майбутніх періодів, а згодом його списують.
Гудвіл складно оцінити, проте при продажі, або навпаки при придбанні бізнесу потрібно знати, скільки він коштує.
Бланк І.А. Основи фінансового менеджмента. Т.2 / І.А.Бланк – К. : Ника-Центр, 1999.
http://www.visnyk-ekon-old.uzhnu.edu.ua/images/pubs/45/2/45_2_028-032_%D0%9A%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%87.pdf
Корчемлюк А.І., Литвинчук І.Л., Циганенко Г.В. Гудвіл корпоративних підприємств: монографія / А.І.Корчемлюк, І.Л.Литвинчук, Г.В.Циганенко; наук. редактор Є.І. Ходаківський. - Житомир, 2013.
Касич А. О. Теоретичні та методичні основи оцінки та обліку гудвілу підприємства / А. О. Касич // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія : Економіка. - 2015. - Вип. 1(2).
Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 19 «Об'єднання підприємств»