Амортизація
Амортизація – систематичний розподіл вартості необоротних активів, що амортизується протягом терміну їх корисного використання (експлуатації); знос необоротних активів – сума амортизації об'єкта необоротних активів з початку його корисного використання.
У бухгалтерському обліку вироблено досить чіткі критерії для визначення об'єктів, що підлягають амортизації. Це об'єкти (активи), що мають очікуваний строк корисного використання понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік). Такі об'єкти підлягають амортизації. Об'єкти (активи), що мають строк корисного використання не більше одного року, амортизації не підлягають і незалежно від вартості відносяться на витрати одразу під час їх передачі в експлуатацію.
підприємство самостійно має визначитись та зафіксувати в обліковій політиці, який саме метод воно застосовуватиме. Проте бухгалтер будь-якого підприємства повинен вільно орієнтуватися у кожному з методів, аби порадити керівництву, котрий же з них стане найефективнішим та найдоцільнішим з урахуванням конкретних умов діяльності. Основними чинниками, які впливають на вибір методу нарахування амортизації, є особливості основних засобів та інших необоротних активів щодо інтенсивності їх фізичного та морального зносу, а також обрана стратегія менеджменту стосовно оновлення засобів виробництва та формування джерел власних коштів підприємства.
https://gocardless.com/guides/posts/amortization-in-accounting/
Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби». Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 р. № 92.
Трачова Д.М. Формування окремих елементів амортизаційної політики підприємства / Д.М. Трачова // Глобальні та національні проблеми економіки. – 2016. – Випуск 14. 1007с.
Дем’яненко М. Я. Проблеми амортизації в аграрному секторі АПК (обліково-фінансовий аспект). Моногр / М. Я. Дем’яненко, С. М. Євтушенко. – К. : ННЦ ІАЕ, 2006. 97с.
Дем’яненко М. Я. Проблеми амортизації в аграрному секторі АПК (обліково-фінансовий аспект). Моногр / М. Я. Дем’яненко, С. М. Євтушенко. – К. : ННЦ ІАЕ, 2006.
Голов С. Ф. Концепції амортизації та їх вплив на облік та управління в сучасних умовах / С. Ф. Голов // Бухгалтерський облік і аудит. – 2004. – № 8.
Виговська Н. Г. Методи амортизації: проблема вибору оптимального варіанту / Н. Г. Виговська // Вісник ЖІТІ. – 2006. – № 9.
Ізмайлов Я.О. Облік нарахування амортизації необоротних активів та її використання на фінансування інвестиційної діяльності експортоорієнтованих підприємств / Я.О. Ізмайлов // Вісник КТУ. – 2011. – Вип. 27.
Трачова Д.М. Формування окремих елементів амортизаційної політики підприємства / Д.М. Трачова // Глобальні та національні проблеми економіки. – 2016. – Випуск 14.
Любар О. О. Амортизація: економічна сутність, особливості нарахування та відображення в бухгалтерському обліку / О. О. Любар // Економіка. Фінанси. Менеджмент: актуальні питання науки і практики. - 2017. - № 4. - С. 117-131. - Режим доступу: http://nbuv.g