Електронний багатомовний

термінологічний словник

Electronic Multilingual Terminological Dictionary


Облік та аудит

Баланс

звіт про фінансовий стан підприємства, який відображає на певну дату його активи, зобов’язання і власний капітал [НПБО 1. «Загальні вимоги до фінансової звітності»] .
Елемент методу бухгалтерського обліку (Н. В. Дембінський, В. Г. Швець, В. Ф. Палій, Я. В. Соколов, П. Я. Хомин
Документ, що визначає фінансовий результат діяльності підприємства (Л. В. Чижевська, В. В. Сопко, П. І. Савічев, Кяран Уолш.
Бухгалтерський баланс є одним з прийомів узагальненого відображення на певну дату (як правило, на 1-ше число місяця) в грошовій оцінці стану засобів підприємства і джерел їх утворення .
Бухгалтерський баланс - це метод узагальнення даних через рахунки і подвійний запис.
Баланс - це елемент діалектичного методу досліджень, який використовується як спосіб узагальнення інформації в будь-якій галузі. До того ж такий елемент, як баланс, потрібен для організації бухгалтерського обліку, оскільки тут він виконує не лише функцію групування й узагальнення інформації, але і функцію внутрішнього безперервного контролю. Остання функція балансу як елемента бухгалтерського обліку ґрунтується на подвійному відображенні господарських операцій у системі кореспонденції рахунків. Однак це не означає, що фінансовий звіт про господарські засоби і джерела їх утворення, який у вітчизняній звітності має однойменну назву «Баланс», є ідентичною категорією, а тому його слід розглядати як елемент методу бухгалтерського обліку. Ідентичність назви зовсім не означає тотожності категорій П.Я. Хомин.
Бухгалтерський баланс - це таблиця, в якій наведено характеристику стану майна господарства за певними ознаками поділу продуктивних сил (основні засоби, матеріали, гроші тощо) у вартісному вираженні і характеристику того самого майна з власницьких відносин (скільки власних і позичених коштів укладено в господарство, господарську діяльність). Перший аспект має назву «актив», другий - «пасив».
Бухгалтерський баланс - це спосіб узагальненого відображення в грошовій оцінці стану господарських засобів, власності та зобов'язань на певну дату у формі звітної таблиці, складеної бухгалтером для внутрішніх та зовнішніх користувачів з метою прийняття ними управлінських та інвестиційних рішень.

Джерела:

[НПБО 1. «Загальні вимоги до фінансової звітності»]https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0336-13#Text

Верига Ю.А. Історичний аспект розвитку балансу та використання його в аудиті / Ю.А. Верига // Вісник Тернопільської академії народного господарства. – 2002. – № 3/ 147с.

Швець В.Г. Теорія бухгалтерського обліку [Текст]: навч. посібник / В.Г. Швець. – К. : Знання–Прес, 2003. 46с.

Хомин П.Я. Баланс – елемент методу бухгалтерського обліку чи форма звітності / П.Я. Хомин // Вісник ТДЕУ. – 2006. – №2. 83с.

Сопко В.В. Бухгалтерський облік : навч. посібник / В.В. Сопко. – К. : КНЕУ, 1998. 36с.

Чижевська Л.В. Бухгалтерський баланс : проблеми теорії і практики [Текст] / Л.В. Чижевська. – Житомир: ЖІТІ, 1998. 26-27с.

Шурпенкова Р. Баланс як основне джерело інформації для прийняття управлінських рішень / Р. Шурпенкова, І. Демко // Вісник Львівського національного аграрного університету. Сер.: Економіка АПК. – 2013. – № 20(1). 172с.

Гуменюк А. Ф., Цимбалюк Г. С. Сутність та становлення балансу підприємства як основної форми фінансової звітності Вісник Хмельницького національного університету 2020, № 2.

Єрмолаєва М. В. Історія формування балансу як форми фінансової звітності / М. В. Єрмолаєва, І. О. Василенко // Економічні науки. Сер. : Економіка та менеджмент. - 2012. - Вип. 9(2). - С. 169-175. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecnem_2012_9%282%

http://elar.khnu.km.ua/jspui/bitstream/123456789/9176/1/%D0%93%D0%A3%D0%9C%D0%95%D0%9D%D0%AE%D0%9A.pdf

Частина мови Іменник
Рід чоловічий рід
Істота/неістота Неістота
Називний баланс
Родовий балансу
Давальний балансові, балансу
Знахідний баланс
Орудний балансом
Місцевий на/у балансі
Кличний балансе