Планування Експериме́нту
1. Планування експерименту – розділ математичної статистики, в якому розглядають задачі оптимального планування експериментів.
2. Під плануванням експериментів розуміють дослідження, які провадять у спланований спосіб і які ґрунтуються на статистичному оцінюванні результатів для отримання висновків із встановленою довірчою ймовірністю.
Планування експериментів є особливо корисним для дослідження складних систем, на вихід яких може впливати потенційно велика кількість чинників. Ціль експерименту – досягти максимального чи оптимального значення досліджуваної характеристики або зменшити її мінливість. Планування експериментів можна використати, щоб визначити найбільш впливові чинники у системі, значення їх впливу, а також зв'язки (тобто взаємодії), якщо такі існують, між чинниками. Отримані дані можуть бути використані для полегшення проектування та розробляння продукції чи процесу, або для керування наявною системою чи її поліпшування. Інформацію від спланованого експерименту можна використати, щоб створити математичну модель, що описує досліджувані характеристики системи як функції від впливових чинників, і за певних обмежень таку модель можна використовувати для прогнозування.
Джерела:Сучасний тлумачний словник української мови: 100000 слів/ за ред. В.В. Дубічинського. – Х.:ВД «ШКОЛА», 2009. 676с.
Гринчук А. В. Довідник юного фізика – К.:Основа, 2007 43с.
Сирохман І.В., Лозова Т.М. Управління якістю . – Львів : Растр-7, 2018. 76с.