Резистор
Резистор (або РЕЗИСТОР) - теплообмінник, виконаний з пучків труб, зібраних за допомогою трубних решіток, і обмежений кожухом та кришками або розподільною камерою, у якому тепло передається через стінку труби.
1)Усі базові напівпровідникові прилади умовно можна поділити на дві групи: резистори, що створюють більший чи менший опір на шляху електричного струму, і вентилі, які, використовуючи властивості p-n-переходу, можуть пропускати або не пропускати електричний струм.
2)рези́стор (англ. resistor, від лат. resisto – чиню опір, протидію) нерегульований електричний активний опір, призначений лише для обмеження струму в електричному колі.
Резистором називається пасивний радіокомпонент, призначений для створення в електричному колі необхідного опору, для забезпечення перерозподілу або й регулювання електричної енергії між елементами схеми. У сучасній радіоелектронній апаратурі резистори складають майже третину дискретних радіоелементів.
Найголовніші характеристики резистора – номінальний опір і розсіювальна потужність.
Основна одиниця виміру опору – Ом (Ом, Ω) — одиниця вимірювання
електричного опору в системі СІ, названа на честь німецького фізика
Георга Ома. Один Ом дорівнює опору провідника, на кінцях якого виникає
напруга один вольт при силі струму один ампер.
ДСТУ 2382-94 Резистори. Терміни та визначення.
Основи електротехніки, електроніки та мікропроцесорної техніки : навч. посіб. /В. Ф. Болюх, В. Г. Данько, Є. В. Гончаров; за ред. В. Г. Данька; НТУ «ХПІ». - Харків : Планета-Прінт 2019 162с.
Словник іншомовних слів Мельничука. – УРСР.: О.С. Мельничук 1974,1985
The resistor guide, J.W. Pustjens P.F. Van Oorschot 14с.
В. Ю. Кучерук В. М. Севастьянов О. Г. Ігнатенко. Умовні графічні позначення на електричних схемах/Довідник по умовним графічним позначенням на електричних схемах у курсовому та дипломному проектуванні для студентів технічних спеціальностей. – Вінниця: ВН 6с.