Тиск
ТИСК – скалярна величина, яка у випадку рівноваги довільного і руху ідеального (без внутрішнього тертя) середовищ дорівнює взятій з оберненим знаком величині нормального напруження, прикладеної до довільно орієнтованої у даній точці площинки.
Тиск р - величина, що визначається відношенням значення сили тиску до площі поверхні, на яку вона діє. Одиницею тиску в СІ є один паскаль (1 Па).
Для характеристики залежності результату дії сили від площі поверхні, на яку діє ця сила, у фізиці використовують поняття тиску. Тиск позначають символом р і обчислюють за формулою p = F/S.
Де F – сила, що діє на поверхню ( сила тиску); S – площа поверхні.
Одиниця тиску в СІ є паскаль (Па=Н/м^2) 1 Па – це тиск, який створює сила в 1 Н, що діє перпендикулярно до поверхні площею в 1м^2. 1Па – невеликий тиск, тому часто використовують кратні одиниці тиску: гектопаскаль(гПа), кілопаскаль (кПа), мегапаскаль (МПа). Тиск можна змінити, змінюючи площу поверхні, на яку діє сила тиску. Для збільшення тиску площу слвд зменшувати, і навпаки: для зменшення тиску площу поверхні збільшують.
М.О. Вакуленко, О.В. Вакуленко фізичний тлумачний словник.
Підручник Фізика 7 клас - Сиротюк В.Д. - Генеза 2015 рік.
Ф. Я. Божинова, І. Ю. Ненашев, М. М. Кірюхін. — Х.: Видавництво «Ранок», 2008.