Струм
Cтрум – це рух електричних зарядів. Чисельно він дорівнює кількості електричних зарядів, що проходять на ділянці електричного кола за одиницю часу:
I = Q/t,
Де Q – кількість електричних зарядів, що пройшли за час t.
Струм позначається літерами i (миттєве значення) та I ( постійний струм або діюче значення змінного струму).
Вимірюється струм в амперах[A]: 1A=Кул/c
[1, 2019-248с]
Струм – фізична величина, яка дорівнює електричному заряду, який переноситься через поперечний переріз провідника в одиницю часу (t).
I = Q/t, A. [10, 2010. – 358 с.]
За напрямок струму приймається напрям руху позитивних зарядів. Перенесення негативних зарядів у одному напрямі еквівалентно перенесенню такого ж позитивного заряду у протилежному напрямі. Тому визначення напряму струму є слушним і для металів, де носіями є негативні частинки – вільні електрони. Заряд у електричному струмі знаходиться у двох рухах – у хаотичному тепловому русі зі швидкістю v і впорядкованому русі під дією електричного поля з швидкістю u . Якщо розподіл струму по поперечному перерізу провіднику нерівномірний, то струм характеризується вектором густини струму. [11]
Джерела:Основи електротехніки, електроніки та мікропроцесорної техніки : навч. посіб. /В. Ф. Болюх, В. Г. Данько, Є. В. Гончаров; за ред. В. Г. Данька; НТУ «ХПІ». - Харків : Планета-Прінт 2019 248с.
Загальна електротехніка з основами автоматики: Навчальний посібник / Т.В.Левченко. – К., 2010 358с.
Загальні основи фізики. Навчальний посібник з курсу «Фізика» (для студентів 1-2 курсів денної форми навчання за напрямом підготовки 6.060101 – «Будівництво», 6.050702 – «Електромеханіка», 6.050701 – «Електротехніка і електротехнології») / Авт.: Петченко О 224с.