Коментар
Коментар – 1. Пояснення, тлумачення до якого-небудь тексту. 2. Роз’яснювальні або критичні зауваження з приводу яких-небудь подій, явищ. **Коментарі зайві – зрозуміло без пояснень, усе ясно. 3. спец. Фрагмент програми, призначений для сприйняття людиною і під час трансляції ігнорується [Великий тлумачний словник української мови].
Коментар виступає формою ремарки, переважно пов'язаної з додатковою інформацією, зауваженням або твердженням.
Коментар – стислий виклад будь-якої інформації, що передбачає роз'яснення, дискутування відносно важливих елементів наукового тексту. У процесі комунікації коментар займає визначне місце як письмова ланка у зворотному зв'язку між адресатом і адресантом. Ф.С.Бацевич тлумачить значення дискурсу як “тексту у тексті”, у межах якого коментар виступає концентрованою формою вираження його змісту й організації [Бацевич, c. 26]. У процесі комунікативного спілкування відбувається взаємодія думок і висловлювань спеціалістів, фахівців у певній галузі, що і становить коментар. За Н.Ажогіною коментар як жанр мовленнєвої комунікації відіграє роль референційного аспекту повідомлення – перформативного дискурсу, коли внаслідок доповнення змінюютьcя усталені елементи організації наукового тексту (у вигляді, зокрема, наукових статей). Коментар набуває здатність характеру мовного коду, що фіксує, зокрема, ступінь вживання мовних засобів: стаття-коментар-стаття (науковий текст). Також коментар може стати основним елементом електронної дискусії з приводу обговорення наукової інформації. [Ажогіна Н. В.].
⠀ 1. Ажогіна, Н. В. Лінгвістичні дослідження коментаря як об’єкта наукових матеріалів. [Електронний ресурс]//– Режим доступу: http://www.vestnik- philology.mgu.od.ua/archive/v31/part_2/44.pdf
⠀ 2. Бацевич, Ф.С. (2004). Основи комунікативної лінгвістики:підручник. К: Академія. – 344 с.
⠀ 3. Великий тлумачний словник сучасної української літературної мови. (Ред. Бусел). К., Ірпінь: Перун.