Електронний багатомовний

термінологічний словник

Electronic Multilingual Terminological Dictionary


Лінгвістика

Ключове слово в контексті (key word in context (KW

Ключове́ сло́во – слово або старий вислів природної мови, яке використовують для вираження деякого аспекту змісту документа; слово, яке має істотне смислове навантаження. Воно може служити ключем під час пошуку інформації в інтернеті чи на сторінці сайту [Вікіпедія]. Ключове слово характеризується насамперед частотою вживання і словоформою. Вибір точної фрази і її відміни (природна комбінація слів) впливає на важливість частоти такої фрази.
Залежно від типу контексту – слово чи рядок – визначають різні типи конкордансу, які номінуються складними термінами ключове слово у контексті (key word in context = KWIC), де визначене слово візуалізується у співтексті, і ключове слово і рядок (key word and line = KWAL) – визначене слово візуалізується у кількарядковому контексті. Ключове слово і рядок є, по суті, лексикографічною карткою електронного типу; – рядок (string), чи послідовна комбінація букв або набору символів; – інтервал (span) – розмір співтексту або контексту, який визначають слова, тобто кількість двобічних елементів тесту до визначеного слова [Демська-Кульчицька]. Прикладом українськомовного конкордансу, створеного в межах корпусної лінгвістики, є Конкорданції поетичних творів Тараса Шевченка [Демська-Кульчицька]. Для рядків відповідності найбільш поширеним форматом є Ключове слово в контексті (KWIC). Термiн KWIC вперше запропонував Ганс Петер Лун. Система була заснована на концепції, в якій ключове слово було в заголовках. Вперше ця система була запропонована для бібліотек Манчестера в 1864 р. Андреа Крестадоро. Індекс KWIC формується шляхом сортування і вирівнювання в заголовку статті, щоб кожне слово (крім стоп-слів) в заголовках було доступне для пошуку в алфавітному порядку в покажчику. Це один з корисних методів індексації технічних посібників до того, як комп’ютеризований повнотекстовий пошук став звичайним явищем. Наприклад, пошуковий запит, що включає всі слова в прикладі визначення (“KWIC” – це абревіатура для ключового слова в контексті, найбільш поширений формат для рядків відповідності”) і слоган Вікіпедії англійською мовою (“безкоштовна енциклопедія”), пошук на сторінці Вікіпедії може дати наступний індекс KWIC. Індекс KWIC здебільшого використовує широкий макет, щоб забезпечити відображення максимальної інформації “в контексті” [Вікіпедія/Київ].

Джерела:

⠀ 1. https://uk.wikipedia.org › wiki ›

⠀ 2. Орися Демська-Кульчицька. Базові поняття корпусної лінгвістики/ [Електронний ресурс]// – Режим доступу: http://ekmair.ukma.edu.ua/ bitstream/handle/123456789/1686/Demska_Bazovi

⠀ 3. https://www.ukraine.com.ua/uk/blog/seo-optimization/chto-takoe-klyuchevie- slova.html

⠀ 4. [Електронний ресурс]// – Режим доступу: https://hmong.ru/wiki/ Key_Word _in_Context

Частина мови Іменник
Рід середній рід
Істота/неістота неістота
Називний ключове слово в контексті
Родовий ключового слова в контексті
Давальний ключовому слові в контексті
Знахідний ключове слово в контексті
Орудний ключовим словом в контексті
Місцевий у/в ключовому слові в контексті