Гіпертекстова система
Гіпертекстова система (англ. Hypertext System) – інформаційна система, яка здатна зберігати інформацію у вигляді електронного тексту, що дозволяє встановлювати електронні зв'язки між будь-якими «інформаційними одиницями», що зберігаються в її пам'яті і викликати їх на екран монітора «простим натисканням кнопки» [Вікіпедія].
У лінгвістиці виокремлено такі типи гіпертекстових систем: бібліотечні; аналітичні; довідкові; експериментальні.
Гіперпосилання – це “вузол переходу на інший рівень гіпертексту”. Зображення, текст чи кнопка, при натисканні на яку користувач переходить на інше посилання, яке може довести до іншої частини документа, веб-сторінку чи завантажити файл із мережі [107].
А. В. Кучай та С. О. Білан тлумачать, що “посилання є основою гіпертекстових документів. Вони дають змогу переходити з однієї веб-сторінки на іншу”. Автори також доповнюють, що “якщо шлях до файлу можна вказати в адресному рядку браузера, і файл при цьому буде відкритий, то на нього можна зробити посилання”. Таким чином, ми можемо зробити висновок, що гіперпосилання – це приховане посилання на інший файл у всесвітній мережі, яке може набувати вигляду тексту, зображення чи іншого інтерактивного елементу, за допомогою якого можливо переходити з одного веб-сайту на інший. Характерна риса гіперпосилань у тексті є те, що “текст, розташований між тегами і , за замовчуванням стає синього кольору і підкреслюється” [108].
⠀ 1. Селіванова, О. О. (2011). Лінгвістична енциклопедія. Полтава: Довкілля-К.
⠀ 2. [Електронний ресурс]// – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/