Гендер
Гендер – розподіл між чоловіком і жінкою соціальних функцій, форм діяльності, специфіки поведінки, культурних норм.
Гендер створюється у суспільстві між жінками і чоловіками, що визначає їхню роль і місце в суспільстві та його складниках( сім’ї, політиці, культурі, економіці, освіті, релігії тощо). Гендер будується шляхом соціалізації, розподілу праці, рольових статусів, прийняття в суспільстві, а також на підставі свідомості членів спільноти.
Уперше термін Гендер у значенні (соціальна стать, на відміну від біологічної статі) уведений американським психоаналітиком Р.Столлером у 1968 р. у праці (“Стать і гендер”).
У лінгвістичній гендерології наявні три підходи: перший спрямований винятково на соціальний аспект мови чоловіків і жінок у розрізі семантичних відмінностей залежно від розподілу влади в суспільстві. Другий аналізує мовленнєву поведінку чоловіків і жінок, застосовуючи лінгвостатистичну методику. Третій розглядає гендерну проблематику в когнітивному аспекті.
Проблематика лінгвістичної гендерології є надзвичайно широкою й передбачає вивчення зафіксованих у мові стереотипів фемінності й маскулінності).
⠀ 1. Селіванова, О. О. (2011). Лінгвістична енциклопедія. Полтава: Довкілля-К.
⠀ 2. [Електронний ресурс]// – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/