Електронний багатомовний

термінологічний словник

Electronic Multilingual Terminological Dictionary


Інформаційні технології

Інтерфейс прикладного програмування

Програмний інтерфейс, що забезпечує доступ до служб і протоколів, які підтримуються операційною системою. Набір стандартних програмних переривань, викликів процедур (методів) і форматів даних, які використовують прикладні програми для запиту і одержання від операційної системи відповідних засобів міжпрограмного інтерфейсу чи певних послуг (сервісів). API визначає рівень абстракції при підготовці вихідного (початкового) тексту програм, що дозволяє переносити ці тексти на комп’ютери з різними процесорами, де їх після перекомпіляції можна одразу виконувати.
У програмуванні - інтерфейс програмування застосувань. Набір методів (функцій), що програміст може використовувати для доступу до функціональності програмного компонента (програми, модуля, бібліотеки). API є важливою абстракцією, що описує функціональність «у чистому вигляді». При цьому API дозволяє абстрагуватися від того, як саме ця функціональність реалізована. Крім того, API є важливою абстракцією в методології інтегрування (складання) різних програмних компонентів (програм, модулів, систем) і в методології побудови складних комп’ютерних систем на основі принципу «повторного використання коду». За допомогою API програмні компоненти взаємодіють один з одним. При цьому звичайно компоненти утворюють ієрархію – високорівневі компоненти використовують API низькорівневих компонентів, а ті, у свою чергу, використовують API ще більш низькорівневих компонент. Практично всі ОС (Unix, Windows, MacOS, і т.д.) мають API, за допомогою якого програмісти можуть створювати застосування для цих ОС. Головний API ОС – це безліч системних викликів.

Наприклад, у ОС Windows API є набором функцій, звертання до яких реалізується на рівні системних викликів. Таким чином забезпечується виділення пам’яті, створення вікон, вивід на екран, обробка подій при роботі з мишею і клавіатурою та ін. Всі відповідні функції знаходяться в стандартних динамічно компонованих бібліотеках DLL, таких, як kernel32.dll, user32.dll, gdi32.dll. Файли, як правило, знаходяться в директорії Window\System. Бібліотека MFC Visual С++ інкапсулює багато функцій API. Хоча програмам і дозволено звертатися до них безпосередньо, все ж таки частіше це виконується через відповідні функції-члени мови С ++.


Частина мови Іменник
Рід чоловічий рід
Істота/неістота неістота
Називний інтерфейс прикладного програмування
Родовий інтерфейсу прикладного програмування
Давальний інтерфейсу, інтерфейсові прикладного програмування
Знахідний інерфейс прикладного програмування
Орудний інтерфейсом прикладного програмування
Місцевий у/в інтерфейсі прикладного програмуванні