Словникова стаття
Мікроструктура словника, яка відображає всю релевантну інформацію не лише про семантику слова, але і параметри його функціонування в мовній системі.
Словникова стаття виступає джерелом різноманітної інформації (характеристика самого слова, види його оточення, контекстні, парадигматичні та синтагматичні зв'язки слова, стилістичні і функціональні властивості, дериваційний потенціал і, нарешті, фразеологічні можливості). Словникова стаття представляє собою у той же час набір парадоксів [44, с. 201-202]: 1) всеосяжність завдання, але стислість жанру; 2) класоцентризм мови, але левоцентризм слова у словнику; 3) максимальна сконцентрованість інформації у словнику, але потенційна можливість відновлення загальної картини класів; 4) всезагальна зв'язність усіх константних властивостей слова, але їх штучне «роз'єднання» у словниковій статті; 5) слово як одиниця, яка не знає спокою, але представлення слова у словниковій статті як одиниці, що знаходиться у стані спокою; 6) принципова неможливість суміщати позицію словника та інтереси, очікування користувача при зверненні до словника [44].
У структурі словникової статті ліва частина представлена реєстровим словом, а права – словниковою дефініцією [45, с. 66].
Визначення кожного слова, яке формує рубрику, слід розміщувати безпосередньо у словниковій статті [46, с. 18], де всі терміни групуються в інформаційній моделі. Таким чином, список реєстрових слів задається переліками, що систематизовані в інформаційних моделях [47, с. 16].
⠀ Бабенко Н. С. Лексикография и ее связь с языковым сознанием (размышления германиста) // Общение. Языковое сознание. Межкультурная коммуникация. Сб.статей / Институт языкознания РАН. – Калуга: КГПУ им. К. Э. Циолковского, 2005. – С. 200-205.