Тренажер
Тренажер – це симулятор, який допомагає відпрацювати до автоматизму вже набуті навички, тоді як симулятор дозволяє не лише відпрацювати до автоматизму навички, а й сформувати власне ставлення до ситуації, яка імітується, а також певні здатності, які не є характерними для загальновідомих тренажерів.
Зауважимо, що у вітчизняній науковій літературі досить часто аналогом поняття "симулятор" виступає термін "тренажер".
Програми-тренажери – комп’ютерні програми, що призначені для формування і закріплення умінь та практичних навичок, опанування методів, процедур виконання певних видів навчальної або професійної діяльності, а також для здійснення самопідготовки.[40, c. 90]
Технічний або комп’ютерний засіб професійної підготовки людини, що реалізує фізичну або функціональну модель системи «людина-машина», а також її взаємодію з предметом праці або іншого виду діяльності людини з зовнішнім середовищем. Тренажер призначений для відпрацювання професійних навичок і умінь, а також їх контролю. Найбільш розвинені види тренажерів, що використовують комп’ютерні засоби, можуть бути умовно віднесені до різновиду спеціалізованих автоматизованих навчальних систем. Прикладами тренажерів є комп’ютерні системи, що використовуються для навчання й підвищення кваліфікації пілотів сучасних літаків. Це суттєво знижує риск можливих аварій, а також економить великі обсяги пального. Іншим прикладом може служити тренажер для навчання операторів атомних станцій, для яких кожна невірна дія може обернутися тяжкими наслідками.