Електронний багатомовний

термінологічний словник

Electronic Multilingual Terminological Dictionary


Ментальне здоров'я

-Розлади міжособистісних стосунків

Межовий розлад особистості (МРО) - це розлад, який характеризується нестабільністю настрою, емоційною лабільністю та проблемами у відносинах з іншими людьми. Цей розлад може виникнути у результаті дитячих травм або незадоволеності відносинами з батьками та іншими дорослими у дитинстві.

За даними MSD Manual Professional Edition, межовий розлад особистості (МРО) — це розлад, який характеризується постійною нестабільністю та гіперчутливістю у міжособистісних стосунках, нестабільністю самооцінки, різкими коливаннями настрою та імпульсивністю. Хоча цей розлад має схожі симптоми з біполярним розладом особистості, це два різні психологічні стани.
МРО є виліковним розладом, якщо людина отримує професійну допомогу та прагне до змін. Основними методами лікування МРО є психотерапія (особливо діалектично-поведінкова терапія) та медикаментозна терапія (за необхідності).

Джерела:

MENTALK. (2024). Межовий розлад особистості та стосунки - що потрібно знати?. Відновлено з https://surl.gd/wwybha

Пирогова Юлія. (2023, 1 березня). Межовий розлад особистості (МРО): симптоми, діагностика, лікування. Відновлено з https://surl.li/eisnqs

Частина мови Іменник
Істота/неістота Неістота
Називний Розлади міжособистісних стосунків
Родовий Розладів міжособистісних стосунків
Давальний Розладам міжособистісних стосунків
Знахідний Розлади міжособистісних стосунків
Орудний Розладами міжособистісних стосунків
Місцевий (на/у) розладах міжособистісних стосунків