Електронний багатомовний

термінологічний словник

Electronic Multilingual Terminological Dictionary


Інформаційні технології

Психологічне напруження

Психологічне напруження – це неприємний наслідок, який ми отримуємо через хронічний стрес, перевтому та непридатне для спокійного функціонування середовище. Характеризується передбаченням несприятливих для людини розвитку подій, що супроводжується відчуттями тривоги, страху, дискомфорту. Провокаторами цього стану є неуважність до власних відчуттів та сильна завантаженість різними обов’язками.
Результати досліджень доводять, що стан психологічного напруження негативно позначається на психічному та соматичному здоров’ї людини, внаслідок чого можуть з’явитися функціональні порушення нервової системи, які можуть стати джерелом інших захворювань, особливо серцево-судинних.

Джерела:

Як зняти психологічну напругу: 3 поради від психотерапевтів. Med-Ukraine. (2023, 8 Грудня). Відновлено з https://bit.ly/4hnHFYO.

Давиденко, Є. (2020). Психологічне напруження в професійній управлінській діяльності. Відновлено з https://bit.ly/4g8kzEs.

Оверчук, В., і Биковська, Д. (2020). Теоретико-психологічний аналіз нервово-психічного напруження особистості в ситуації невизначеності.

НАУ. (2020). Політ. Сучасні проблеми науки. Гуманітарні науки: тези доповідей ХХ Міжнародної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених (Т. 1, с. 252–253). Київ: Національний авіаційний університет.

Частина мови Іменник
Рід Середній
Істота/неістота Неістота
Називний Психологічне напруження
Родовий Психологічного напруження
Давальний Психологічному напруженню
Знахідний Психологічне напруження
Орудний Психологічним напруженням
Місцевий (на/у) Психологічному, психологічнім напруженні