Терапія прийняття і зобов’язання
Терапія прийняття і зобов’язання — це сучасний напрямок психотерапії, що базується на ідеї розвитку психологічної гнучкості через прийняття свого досвіду, навіть якщо він є складним чи болісним, і активного зобов’язання діяти відповідно до своїх цінностей.
Цей підхід спрямований на те, щоб допомогти людині перестати боротися з негативними думками чи почуттями, а натомість навчитися приймати їх як частину свого досвіду, не дозволяючи їм диктувати поведінку. ACT використовує методи майндфулнес (усвідомленості) та когнітивної поведінкової терапії для того, щоб людина могла зосередитися на теперішньому моменті та вільно обирати дії, які ведуть до значущого й наповненого життя.
Ця терапія не спрямована на усунення симптомів, а на зміну ставлення до них, дозволяючи жити повним життям навіть за наявності труднощів чи стресів.
Хейс, С. К., Строзал, К. Д., & Вілсон, К. Г. (2016). Терапія прийняття і зобов’язання: Процес і практика усвідомлених змін (2-ге вид.). Видавництво Ростислава Бурлаки.
Гарріс, Р. (2009). ACT без складнощів: Простий посібник із терапії прийняття і зобов’язання. New Harbinger Publications.
Бонд, Ф. В., Хейс, С. К., & Барнс-Холмс, Д. (2006). Психологічна гнучкість, ACT і організаційна поведінка. Журнал управління організаційною поведінкою, 26(1-2), 25–54. https://doi.org/10.1300/J075v26n01_02