Експериментальна терапія
Експериментальна терапія – полягає у вилученні з крові пацієнта імунних Т-клітин та їх зміні у такий спосіб, щоб після повернення до тіла вони шукали та знищували клітини із маркерами раку. У випадку з гліобластомою маркером може бути рецептор епідермального фактора росту (EGFR), який часто виділяється на поверхні злоякісних клітин пухлини.
Ця галузь використовує широкий спектр методів, включаючи лабораторні дослідження, контрольовані умови й маніпуляції з незалежними та залежними змінними. Експериментальні психологи прагнуть встановити причинно-наслідкові зв'язки між різними аспектами поведінки, психологічними станами та зовнішніми стимулами.
Основним принципом експериментальної психології є можливість відтворюваності результатів досліджень, тобто будь-який експеримент повинен бути повторений іншими вченими для перевірки його достовірності. Важливими складовими експериментальної роботи є також вимірювання та кількісний аналіз даних, що дозволяє об'єктивно оцінювати поведінку та психічні процеси.
Користь:
Терапія, яку розробили в Медичному центрі Університету Небраски, спирається як на імунну систему для боротьби з ключовими аспектами хвороби Альцгеймера, так і модифіковані клітини, які зосереджені на білкових бляшках (це риса захворювання).
У пацієнтів із хворобою Альцгеймера амілоїдний бета-білок утворює бляшки, які перешкоджають передачі сигналів нервовим клітинам одна одній. Одна з теорій полягає в тому, що це може призвести до незворотної втрати пам’яті та змін поведінки, характерних для хвороби Альцгеймера.
Шевченко Анатолій. Експериментальна терапія полегшує ознаки хвороби Альцгеймера. Відновлено з: https://surl.li/defgpe
Маркуш Каталіна. Експериментальна терапія за кілька днів зменшила пухлину мозку в чоловіка. Джерело: Science Alert. Відновлено з: https://surl.li/tidvda
Український психологічний ХАБ. Психологічна енциклопедія. Відновлено з: https://surl.li/zxpqws