Групова терапія
Групова терапія – це форма психотерапії, коли психотерапевт проводить зустріч одночасно з кількома людьми, яких зазвичай об’єднує спільна або схожа проблема. На відміну від індивідуальної терапії, де пацієнт спілкується з психотерапевтом наодинці, отримує беззаперечне прийняття й підтримку та розділяє свої хвилювання та проблеми, на груповій терапії вас зазвичай вислуховує від 6 до 12 осіб, які теж можуть ділитися подібним досвідом або висловлювати свою думку на тему.
Призначення:
Групова форма психотерапії є надзвичайно ефективним методом роботи з різними учасниками та запитами і є особливо рекомендованою для людей, які часто ізолюються від спілкування, мають обмежене коло знайомих та рідко комунікують з новими людьми. Також групова терапія корисна людям схильним до емоційних розладів, меланхолії та знецінення власної ідентичності – атмосфера підтримки, прийняття та розуміння допомагає побачити, що є люди з подібним досвідом та повірити, що їх сприймають та цінують.
В ідеалі люди включаються в психотерапевтичні групи для того, щоб досягти в своєму житті істотних змін. Цей пункт групової угоди підкреслює значущість активної участі кожного учасника групи в процесі лікування, без чого неможливо досягти таких змін. Це означає, що ви маєте розповідати про важливі події і враження вашого життя, включаючи сновидіння, які допомагають осмислювати ваші відносини. Вам пропонується спостерігати почуттями і реакціями, які виникають в ході сесії, в тому числі за тими, які пов’язані з вашою взаємодією з іншими учасниками групи і з психотерапевтами, а також з вашої приналежністю до групи.
Дозволяється говорити про те, що відбувалося на сесіях, з близькими для вас людьми. Якщо ви також проходите індивідуальну психотерапію, дуже важливо, щоб ви обговорювали свої враження про групові сесії з особистим психотерапевтом. Таким чином, основна мета дотримання конфіденційності під час групової психотерапії – це повага до приватності інших учасників групи, тобто нерозголошення за межами групи їх імен і відомостей особистого характеру.
Групова терапія: що слід знати та чим відрізняється від індивідуальної психотерапії. 06.12.23. Відновлено з https://mentoly.com.ua/blog/grouptherapy
Правила групової аналітичної терапії. Відновлено з https://jungians.kiev.ua/активності/терапевтичні-групи/правила-групової-аналітичної-терапі/