Страх змін
Страх змін – це завчасна реакція на події, які ще не сталися. Він небезпечний тим, що стримує людину, заважає їй розвиватися і рости, унеможливлює повноцінне життя. Це може здатися парадоксальним, але люди важко переносять його саме тому, що бояться подій, що ще не трапилися. Він може бути у вигляді страху втрати підтримки або страху втратити любов, страху бути використаним і не одержати нічого замість, страху бути вільним і одночасно відповідальним за свою волю. Це може бути острах не впоратися зі своїми емоціями й втратити контроль над собою, страх розчаруватися або стикнутися з болем – чужим або своїм власним. У кожному разі це той страх, який так часто охороняє й підтримує в людині ілюзію стабільності власного життя, але який так само часто робить людину занадто захищеною, щоб вільно рухатися вперед. Страх змін негативно впливає на спосіб мислення взагалі. Наш мозок намагається все раціоналізувати, передбачити та захистити свого господаря від негативних факторів довкілля.
Редакція "Поради". (2024, 19 Cічня). Страх змін: чому виникає і як подолати. Відновлено з http://bit.ly/4auCrIq.
Онщенко, Н., і Тимченко, О. (2011). Установка на життя як фактор збереження фізичного та психічного здоров’я в умовах екзистенційної загрози. Відновлено з https://bit.ly/3PNbtST.
Морі, Є. (2020, 21 Серпня). Страх змін. Симптоми, причини виникнення та способи подолання. Суспільне Культура. Відновлено з https://bit.ly/3PKotJ7.