Терапія експозицією
Терапія експозицією – це процедура, під час якої людина навмисне стикається з об’єктами або ситуаціями, які викликають страх і тривогу. Людина знаходиться в цих ситуаціях досить довго, щоб тривога та страх почали зникати самі по собі. Попередження реакції – це утримання від будь-яких дій, які раніше використовувалися для зниження тривоги. Наприклад, якщо людина боїться, що, після того, як вона торкнеться ванни, то заразиться мікробами і захворіє, то під час експозиції їй буде потрібно навмисне торкатися ванни протягом певного часу і витримувати тривогу, яка при цьому виникне. Експозиція допомагає усвідомити, що тривога не буде тривати вічно, а почне з часом сама по собі знижуватися і для цього не потрібно виконувати будь-які дії. Цей процес називається «габітуацією» (звиканням) до тривоги.
Володимирович, В. Як працює експозиційна терапія. Відновлено з https://shorturl.at/UuMkD.
Сиротюк, П. (2024). Експозиційна терапія: науковий підхід до боротьби зі страхами та тривогою. Відновлено з https://shorturl.at/BPotM.
Центр когнітивно-поведінкової терапії. Застосування експозиції з попередженням реакції в терапії обсесивно-компульсивного розладу. Відновлено з https://shorturl.at/8YPVi.