Електронний багатомовний

термінологічний словник

Electronic Multilingual Terminological Dictionary


Ментальне здоров'я

Розлади аутичного спектру

Розлади аутичного спектру – це широкий спектр різних форм розладів, об’єднаних спільними характеристиками, а саме: труднощами у побудові соціальних стосунків, спілкуванні та особливою стереотипністю поведінки. Поняття спектру підкреслює, що діти з РСА можуть дуже відрізнятися один від одного характером і ступенем вираженості симптомів, їх динамікою в ході розвитку. Розлади спектру аутизму належать до розладів психологічного розвитку – вони обумовлені специфічністю будови та функціонування центральної нервової системи.
Виділяють кілька форм аутизму залежно від особливостей прояву ознак РАС.

Види аутизму
Тип Характеристика
Високофункціональний аутизм (синдром Аспергера)
Легка форма аутизму, за якої інтелектуальні здібності перебувають у межах норми чи вище, з менш вираженими порушеннями у соціальної взаємодії та комунікації. Люди з високофункціональним аутизмом можуть досягати значних успіхів у навчанні та кар'єрі.
Ранній дитячий аутизм (синдром Каннера)
Характеризується серйозними порушеннями у соціальній взаємодії, комунікації та поведінкових патернах (шаблонах). Є більш вираженою формою аутизму.
Набутий аутизм
Діагностується, коли дитина розвивається нормально в ранньому дитинстві, але потім раптово втрачає раніше набуті навички спілкування, соціальної взаємодії та поведінки. Перші ознаки аутизму можуть виникнути у підлітків чи дорослих людей.

Джерела:

Центр здоров’я та розвитку Коло сім’ї. (2023). Розлади спектру аутизму. Відновлено з https://surl.li/enemgv

Юрченко, Л. В., Ступар, Н. М. (2019, 30 серпня – 2024, 30 серпня). Як дізнатись, що у вашої дитини розлад аутичного спектру? Відновлено з https://surl.li/vbwqnf

Частина мови Іменник
Рід Чоловічий
Істота/неістота Неістота
Називний розлади аутичного спектру
Родовий розладів аути́чного спектру
Давальний ро́зладам аутичного спектру
Знахідний розлади аутичного спектру
Орудний розладами аутичного спектру
Місцевий (на/у)розладах аутичного спектру