Підтримка самооцінки
Самооцінка – це ключовий аспект психологічного благополуччя та успішної адаптації в сучасному світі. Вона формується внаслідок безлічі чинників, починаючи від виховання та оточення до власного внутрішнього діалогу. Низька самооцінка може стати перепоною на шляху до досягнення особистих і професійних цілей, тоді як висока самооцінка сприяє впевненості, ефективності та щастю.
Психологія розрізняє 3 види самооцінки. Отже, види самооцінок:
Завищена самооцінка: людина переоцінює себе, свої можливості та досягнення.
Занижена самооцінка: людина недооцінює себе, свої можливості та досягнення.
Адекватна самооцінка: людина реалістично оцінює себе, свої можливості та досягнення.
Адекватна самооцінка сприяє формуванню впевненості в собі, мотивації, кращому розумінню своїх цілей. Якщо самооцінка завищена або занижена, можуть виникнути проблеми, як-от перфекціонізм, низька самоповага або нереалістичні очікування.
Основні функції самооцінки - регуляторна і захисна.
На основі регуляторної функції відбувається вирішення завдань щодо особистісного вибору людини, захисна - забезпечує відносну незалежність і стабільність особистості.
Від самооцінки залежить багато речей у повсякденному житті: взаємини особистості з оточуючими, критичність людини, а також її вимогливість до себе. Самооцінка впливає на ефективність діяльності людини і на подальший розвиток її особистості.
Підвищення самооцінки: Дослідження та практичні поради (2024). Blíque. Відновлено з https://shorturl.at/9VhrF
Потеєв., Д. (2018). Що таке самооцінка? Які є види та типи? Як вона формується? Системне налагодження життя. Відновлено з https://shorturl.at/msgvC
Що таке самооцінка? (без року публікації). Epsy. Відновлено з https://shorturl.at/lpN00