Психічна загартованість
Психічна загартованість - це здатність людини ефективно справлятися зі стресом, викликами та труднощами, зберігаючи при цьому позитивний настрій і продуктивність. Це включає в себе такі якості, як стійкість, самоконтроль, впевненість у собі та здатність адаптуватися до змін. Психічна загартованість допомагає людям залишатися зосередженими на своїх цілях і не здаватися перед труднощами.
Загартовування – це зміцнення природної опірності організму і збільшення його сили, призначеної для подолання хвороби. Це механізм тіла, який відповідає за теплорегуляцію організму. Внутрішня температура людини повинна бути рівномірною, це регулюють артерії, скорочуючись і розслабляючись, забезпечуючи шкіру кров’ю, забезпечуючи теплообмін і роботу нервових центрів в спинному мозку. Теплообмін залежить від підшкірного кровообігу і діяльності потових залоз: дуже важливо, щоб ці функції завжди точно реагували на коливання атмосферного тиску. Це особливість шкірних судин, яку можна натренувати, здійснюючи загартовування.
Психічна саморегуляція:
Одним із найефективніших методів загартованості є психічна саморегуляція. Вона базується на важливій особливості людської психіки абстрагуватися від реалій дійсності, формувати уявні образи і використовувати їх із метою саморегуляції функціональної діяльності організму.
Метою психічної саморегуляції є вплив на поведінку людини, якою визначаються прояви її рухової діяльності, спрямовані на досягнення поставленої мети. Тобто поведінкою визначаються зовнішні прояви рухової активності людини. Однак, така діяльність складається з окремих дій, які можуть бути зовнішніми, тобто здійснюватися за допомогою рухового апарату й органів чуття, а також внутрішніми, які реалізуються розумовою активністю. У випадку, коли ці дії часто повторюються, вони стають автоматичними, їх називають звичками.
Скрипник, Г. (2024). Психологічна стійкість: як залишатися сильним у сучасному світі. Ментанзон. Відновлено з https://shorturl.at/xjyUZ.
Мусійчук, О. Загартовування організму. (2023). (Презентація: слайди 3,6,7). Відновлено з https://shorturl.at/nNmwb.
Healthyclopedia. Загартовування: принципи і практика. (2018). Відновлено з https://shorturl.at/7LjLm.