Діагностика психічних розладів
Діагностика психічних розладів - це процес виявлення, визначення та класифікації психічних порушень у людини на основі її симптомів, поведінки, емоційного стану та інших ознак. Метою діагностики є встановлення точного діагнозу, що дозволяє розробити ефективний план лікування та підтримки пацієнта.
Призначення:
а) Метою цього методу - є виявлення клінічних чинників, котрі характеризують стан особистості, психічної діяльності та поведінки пацієнта упродовж усього захворювання , а також вивчення умов і причин розвитку наявних порушень.
б) Визначення можливих ризиків для пацієнта (наприклад, суїцидальні думки, агресія, занедбання свого здоров'я) або для оточення. Забезпечення умов для мінімізації цих ризиків.
в) Аналіз біологічних, психологічних та соціальних факторів, які могли спричинити або загострити розлад. Це допомагає усунути тригери або ризикові фактори.
г) Діагностика психічних розладів має на меті не лише постановку діагнозу, але й забезпечення комплексної допомоги людині. Вона спрямована на відновлення психічного здоров’я, соціальної адаптації та покращення якості життя пацієнта.
Медицина. Психіатрія. (2012) Методи дослідження, класифікація психічних розладів. Відновлено з: https://bit.ly/4aHXHuj.
Психологер (2023). Психічні розлади: перелік, опис, рекомендації. Відновлено з https://bit.ly/4arsRWE.
Вікіпедія. (2025) Психологічний розлад. Відновлено з https://bit.ly/4hk0NqC.