Психічна адаптація
Поняття адаптація - одне з основних у дослідженні процесу психотравмування і наступної реабілітації. Завдяки процесу адаптації досягається оптимізація функціонування систем організму і збалансованість його в системі людина-середовище. Психічна адаптація – пристосування індивіда до умов природного чи соціального середовища. Внаслідок адаптації психічної досягається адаптованість — пристосованість до вимог природного чи соціального середовища з одного боку, та власних потреб та інтересів — з іншого, внаслідок чого знижується рівень конфліктності індивіда, послаблюється відчуття внутрішнього дискомфорту; негативний результат адаптації — дезадаптованість.Психологічна адаптація розуміється як один з провідних способів і як необхідна умова соціалізації. Саме так її розглядав Виготський, Л. С. (1983), аналізуючи процес входження дитини в нові соціальні ситуації та процес формування у неї певного ставлення до суспільного оточення: зароджуючись у безпосередніх соціальних контактах дитини з дорослими, вищі психічні функції згодом вростають у її свідомість.
Джерела:Панов, М. С., Бочелюк, В.Й., Сільченко, Є.О. (2021). Сучасні проблеми гуманітарної науки і практики. 86 – 88 с. Видавництво : Міністерство освіти і науки України східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. Відновлено з : https://shor
Ткачишина, О. Р. (13 лютого 2015). Соціально – психологічна адаптація особистості як невід’ємна складова її соціалізації. 341 – 348 с. Видавництво : інституційний репозиторій Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. Відновлено з : https:
Вітенко, І. С. (2013). Психологічна адаптація сімейного лікаря до професійної діяльності. 87 – 97 с. Видавництво : Вінниця, нова книга. Відновлено з : https://shorturl.at/CM21F
Павлик, Н. В. (26 травня 2020). Психологічна адаптація особистості в екстремальних умовах військової діяльності. 142 – 148 с. Видавництво : електронна бібліотека напн України. Відновлено з : https://shorturl.at/sMp3U .