Розлади емоційної сфери
Розлади емоційної сфери – це група психічних порушень, при яких порушується реактивність, вираженість, адекватність і стійкість емоцій. Також патологія емоцій охоплює порушення настрою. Адекватні емоції завжди допомагають людині. Вони допоможуть уникнути неприємних ситуацій або знайти джерело задоволення, спонукають до любові і романтичних відносин. Однак патологічна емоція навпаки, спотворює сприйняття реальності і свідомість. Неадекватні і надмірно виражені деструктивні емоції і непродуктивні. Вони провокують дезорієнтацію і перешкоджають усвідомленого поведінки.
Емоції засмучуються із-за таких причин:
1. Психічні розлади (шизофренія, биполярно-афективний розлад, епілепсія, генералізований тривожний розлад, велика депресія).
2. Соматичні хвороби та патологічні стани (інтоксикація, недолік кисню, хвороби внутрішніх органів).
3. Прийом медикаментів (емоції виникають як побічний ефект).
Класифікація емоційних розладів:
1. Емоційно нестійкий розлад особистості (поділяється на імпульсний та межевий тип).
2. Дисоціальний розлад особистості (порушення виявляються байдужістю до оточуючих і зневагою до соціальних норм і обов’язків).
3. Емоційні розлади є основою психологічних труднощів, які призводять до виникнення афективних станів, сприяють закріпленню негативних форм поведінки і впливають на індивідуальний розвиток особистості.
Розлади емоцій: страх, тривога, слабодухість, неадекватність емоцій, апатія, туга, відчуття втрати почуттів, амбівалентність, ангелонія, алекситимія.
Тактика лікування емоційних розладів визначається психотерапевтом персонально після проведення всебічного обстеження. Медикаментозна терапія призначається не завжди, і зазвичай прийом препаратів потрібен у разі поєднання розладів з депресією чи іншими порушеннями психіки.Для діагностики емоційних розладів лікар проводить бесіду з пацієнтом, вивчає історію його хвороби та життя, ставить додаткові питання. Виявлення порушень підтверджується результатами тесту на емоційний розлад. Для уникнення помилок проводиться ЕЕГ, виконується диференціальна діагностика для пацієнтів з епілепсією, межевим та істеричним розладом особистості.
Клініка ЦСМ. (2021). Як лікувати емоційний розлад? Відновлено з: https://shorturl.at/uCMjO.
Admin. (2021). Розлади емоційної сфери. Причини. Симптоми на діагностика емоційних розладів. Відновлено з: https://shorturl.at/kmTnb.