Афективні розлади
Афективні розлади або, так звані, афективні розлади настрою представлені у вигляді загальної назви для психічних розладів, в основі яких лежить порушення афекту. Зміни спостерігається переважно в бік сильного депресивного розладу в якості пригнічення або маніакального підйому настрою, змінюється інтелектуальна і моторна активність мозку.
а) Афективні розлади або розлади настрою – найпоширеніші психічні порушення, до яких схильні більше 10% всього населення. На теперішній час в усьому світі спостерігається тенденція до постійного зростання афективних розладів, переважно депресивного характеру. і близько одного відсотка населення страждає будь-яким підвидом афективного розладу. Згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я до 2020 року афективні розлади займає перше місце на планеті, а депресія, як найбільш поширений афективний розлад, буде посідати друге місце після серцево-судинних хвороб.
б) Афективні розлади – невід’ємний компонент майже кожного синдрому психічного захворювання, що впливає на його зміст і структуру. До афективних розладів відносять такі порушення, при яких провідна психічна патологія міститься у зміні афекту або настрою, найчастіше у бік його пригнічення або підвищення. Ця зміна переважно супроводжується зміною загального рівня активності, а більшість інших симптомів має вторинний характер
в) До афективних розладів відносять різні форми депресії та біполярного розладу. При цьому емоції припиняють виконувати свою функцію оцінки реальності. Разом з настроєм також змінюється рівень енергії і активності. Розлади настрою нерідко поєднуються з іншими психічними порушеннями: найчастіше з тривожними розладами, залежностями та іншими розладами особистості.
Терещук, А. (2020). Актуальні проблеми психології Т.ХІ Випуск 19. Відновлено з https://bit.ly/3PIyypP. 454-461