Електронний багатомовний

термінологічний словник

Electronic Multilingual Terminological Dictionary


Ментальне здоров'я

Позитивна психологія

Позитивна психологія — це область психології, яка вивчає позитивні сторони людського досвіду, такі як позитивні емоції, щастя, подяка, любов, емпатія, оптимізм, резилентність, і те, як цей позитив можна використовувати для поліпшення якості життя. Вона також вивчає силу волі, задоволеність життям, усвідомленість та багато інших аспектів, які сприяють нашому благополуччю. Позитивна психологія виникла наприкінці 1990-х років, пропонуючи новий погляд на психічне здоров'я та благополуччя. На відміну від традиційних підходів, що зосереджуються на симптомах, позитивна психологія надає пріоритет вихованню загального благополуччя та використанню наших сильних сторін.Позитивна психологія повністю побудована на життєствердному резерві людини, актуалізації її внутрішніх ресурсів, зміни фокусу сприймання дійсності та способів мислення, що формується на основі позитивного самосприйняття, впевненості у собі та власних силах, усвідомлення власних життєвих цілей, установлення гармонійних стосунків з іншими людьми, умінні контролювати себе, свої почуття і враження, знаходити радість у навколишній повсякденності (Сердюк та ін, 2021, с.5). Її головне завдання– знайти, розкрити сильні сторони людини і навчити її користуватися ними з вигодою для себе. Якщо людина сконцентрується на розвитку сильних сторін своєї натури, то з легкістю зможе перемогти всі свої депресії та стреси.
Методи позитивної психології застосовуються у різних сферах:
Освіта. Школи використовують принципи зростаючого мислення, щоб навчити учнів сприймати помилки як частину навчального процесу.
Робота. Компанії створюють умови для підвищення залученості працівників та формування позитивної корпоративної культури.
Охорона здоров'я. Психологи допомагають пацієнтам фокусуватися на своїх сильних сторонах, щоб прискорити одужання й підвищити якість життя.

Джерела:

Сиротюк, П. (2023). Позитивна психологія: науковий підхід до справжнього щастя. Відновлено з https://shorturl.at/a58nA

Anahana (2025). Позитивна психологія. Відновлено з https://shorturl.at/qxZrz

Антонюк, О. (2023). Позитивна психологія як важлива складова освітнього лідерства. Український педагогічний журнал, (4), 121–130. Відновлено з https://shorturl.at/E0ksI

Якимчук, М. (2024). Позитивна психологія: як навчитися процвітати та знаходити сенс у житті. Менталзон. Відновлено з https://shorturl.at/SMeFJ

Частина мови іменник
Рід жіночий
Істота/неістота неістота
Називний позитивна психологія
Родовий позитивної психології
Давальний позитивній психології
Знахідний позитивну психологію
Орудний позитивною психологією
Місцевий (на) позитивній психології