Терапія рефлексами
Терапія рефлексів – лікувальна система, заснована на рефлекторних співвідношеннях, сформованих організмом у процесі філо- та онтогенезу, і реалізована через ЦНС за допомогою подразнення рецепторного апарату шкіри, слизових оболонок та тканин для впливу на функціональні системи організму.
Для її проведення використовуються спеціальні голки, електрострум з низьким вольтажем та лазерні промені. Існує лікування методом рефлексотерапії за допомогою металевих кульок, пластин, сигарет із гіркого полину і каменів. Розглянута процедура – одна з небагатьох альтернативних терапій, яка визнана ефективною та безпечною навіть представниками офіційної медицини.
Методи:
1.Акупрессура. На активні точки впливають механічним шляхом кінчиками пальців або якимись спеціальними інструментами, пристроями. Під час процедури шкірні покриви пацієнта не пошкоджуються.
2.Аурикулотерапія. Спеціаліст голками «працює» з активними точками, розташованими на вушних раковинах.
3.Голкотерапія. Ефективний варіант з використанням металевих, срібних або золотих голок. Голкотерапія здатна чинити тонізуючу та заспокійливу дії.
4.Мікрострумова рефлексотерапія. Вона буквально змушує працювати м’язи та опорно-руховий апарат, стимулюючи подання потрібних імпульсних сигналів до головного мозку.
5.Лазерна рефлексотерапія. На активні точки впливають лазерним променем.
Стельмах І.М. (2025). Що таке рефлексотерапія, показання та протипоказання, види методики. ММ «Добробут» 2012 - 2025. Відновлено з: https://shorturl.at/JtnQd
Мороз В.А. Рефлексотерапія. © Національний фармацевтичний університет, 2025 © 1999-2025 ТОВ "МОРІОН". Відновлено з: https://shorturl.at/nKm5H
Delta-Med. (2025). Рефлексотерапія. Delta-Med. Відновлено з: https://shorturl.at/wCA8P