Психоаналітичний процес
Психоаналітичний процес – пацієнт висловлює свої думки, почуття та спогади, які можуть бути пов'язані з проблемами, які він відчуває. Психоаналітик допомагає пацієнтові усвідомити свої несвідомі конфлікти, які можуть призвести до психічних розладів, та допомагає йому працювати з цими конфліктами.
Ключовими концепціями класичного психоаналізу є модель свідомості, передсвідомості та несвідомого; розділення психіки на Я, Над-Я та Воно; класифікація захисних механізмів психіки, а також окремі методи психоаналізу, як-от метод вільних асоціацій, психоаналітична інтерпретація, тлумачення сновидінь, аналіз перенесення тощо. Сучасний психоаналіз суттєво відрізняється від класичного, хоча основні концепції в тій чи іншій формі використовуються і досі.
Фрейд заклав зерно теорії сучасного психоаналізу, але далі вона почала розвиватися своїм шляхом, утворюючи все більше різних підходів та напрямів. Всі вони пропонують свою концепцію психічного розвитку людини та її динаміки, і тому називаються психодинамічними.
Розмова. (н.д.). Психоаналіз: на чому ґрунтується психоаналітична терапія. Rozmova. Відновлено з: https://shorturl.at/dMsBx
Treatfield (2024). Що таке психоаналіз? Історія, основні поняття і сучасний психоаналіз. Treatfield 2015–2025. Відновлено з: https://shorturl.at/UFdxL
Meclee (2023). Психоаналітичний метод: суть та призначення методу. Meclee. Відновлено з: https://shorturl.at/9lEGS