Фінансовий омбудсмен
Фінансовим (страховим) омбудсменом прийнято називати цивільну або в деяких державах посадову особу на яку покладено функції контролю за суворим дотриманням законів, справедливості і інтересів споживачів фінансових (страхових) послуг. (Financial and Credit Activity Problems of Theory and Practice)
Допоміжним органом управління для омбудсмена є незалежна рада. Це орган, який не може брати участь у вирішенні справ. Основними функціями органу управління є:
1) cприяти збереженню незалежності омбудсмена;
2) контролювати результативність та ефективність роботи омбудсмена;
3) консультувати омбудсмена щодо стратегічного спрямування його діяльності.
Діяльність фінансового омбудсмена може забезпечуватись урядом, але поширенішим є покривання витрат омбудсмена за рахунок фінансової галузі. Як правило, плата за будь-яку справу сплачується незалежно від результату справи. (Асоціація Юридичних Клінік України)
Trynchuk, V. V., Horyslavets, P. A., Horbova, H. V., & Zelenitsa, I. M. (2018). Фінансовий омбудсмен і його роль у питаннях захисту прав споживачів на страховому ринку польщі. Financial and Credit Activity Problems of Theory and Practice, 3(26), 268–280.
Мартиневич А., & Горошко В., (2020, Березень 30). Інститут спеціалізованого фінансового омбудсмена в Україні: необхідність та потенціал запровадження. Асоціація Юридичних Клінік України. Джерело: https://legalclinics.in.ua/instytut-spetsializovanogo-finan